İyilik hasadı

Buca Belediyesi’nin zeytinliklerinden elde edilecek yağların geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olacak
İzmir’in merkezinde en fazla tarım arazisine sahip Buca’da, Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın pandemi döneminin başında uygulamaya geçirdiği Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında elde edilen ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına ulaştırılırken, zeytinlikler de maddi imkânsızlıklar yaşayan öğrencilere burs sağlıyor.
Tarımsal üretimde Türkiye’ye örnek projelere imza atan Buca Belediyesi’nin zeytinliklerinden burs hasadıyla elde edilecek zeytinyağı, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlanarak geliriyle maddi durumu yetersiz öğrencilere burs sağlanacak. Burs hasadının başladığı belediye zeytinliklerinde çalışmalar aralık ayı sonuna kadar devam edecek.

7 ton zeytin

Bu yıl yetişen 7 ton Memecik ve Gemlik cinsi zeytin, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra bin 200 litre zeytinyağı elde edileceğini belirten Başkan Kılıç, “Bir üniversite kentiyiz. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya yönelik her yaştan öğrencimize ve ailelerine maddi katkının yanında; kurs, bakımevi, malzeme gibi imkanlar sunmak için projeler üretiyoruz. Son çalışmamızla elde edeceğimiz zeytinyağlarını da Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlayacağız. Vakıf da bu yağların gelirini burs olacak dağıtacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.