İzmir Valisi duyurdu: İzmir’de Omicron varyantı ile ilgili flaş açıklama

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir’de omicron varyantı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger kentte ‘Omicron’ varyantına yakalanan 5 kişinin tedavisinin tamamlandığını ve hastalığı hafif semptomlarla atlattığını duyurdu.

OMİCRON VARYANTI OLAN 6 KİŞİDEN 5 KİŞİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1’i İstanbul’da, 5’i İzmir’de olmak üzere 6 kişide ‘Omicron’ varyantı tespit edildiğini açıklamıştı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir’de ‘Omicron’ varyantı tespit edilen ve evde tedavi gören 5 kişinin hastalığı hafif semptomlarla atlattıklarını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. Vali Köşger, tedavileri tamamlanan 5 kişinin sağlığına kavuştuğunu açıkladı.

Öte yandan Bakan Koca, illere göre haftalık koronavirüs vakaları ile ilgili son paylaşımında ise 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısını İzmir’de 68,47 olarak açıklamıştı. Bu konuyla ilgili de bilgi veren Vali Köşger, son 2 günde İzmir’de vaka sayılarında önemli düşüş yaşandığını ve beklentilerinin, düşüşün ilerleyen günlerde süreceği yönünde olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.