Torbalı’da atama yapıldı

CHP Torbalı’da Erol Günaydın’ın ilçede yeterince etkili bir yönetim sergileyemediği gerekçesiyle başkanlık görevinden alınmasının ardından ilçede hareketli günler yaşanmaya başlanmıştı.

Geçici yönetim için aday belirleme çalışmalarının ardından dün toplanan CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, partide tartışmalara neden olan Övünç Demir’i atamıştı. Demir’in atanmasının ardından ise muhalefet kongre çalışmalarına başladı.

Kongre hazırlıklarının başlamasıyla birlikte adaylık için 2 ismin ön plana çıktığı belirtildi.

MERHUM BAŞKAN UYGUR’UN ESKİ EKİBİNİN DESTEĞİ ÖZEL’E

Torbalı Belediyesi merhum başkanı İsmail Uygur’un eski ekibinin adaylık için adı geçen ilçe belediye meclisinde önceki dönem CHP Grup Başkanvekili olan İbrahim Özel’e destek verdiği öğrenildi.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in de Özel’i desteklediği belirtilirken, Yıldız Sivrikaya, Levent Şenyüz ve Torbalı’nın tanınmış iş insanlarından ve ilçe eski yöneticilerinden Hüseyin Arslan’ın da Özel’i desteklediği ifade edildi.

ÖZKAN YILDIZ KARARSIZ

Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız’ın ise kongrede kimi destekleyeceği konusunda henüz bir karar vermediği aktarıldı.

Adaylık için ismi geçen bir diğer ismin ise geçici yönetimin başına atanan Övünç Demir olduğu öğrenildi.

Öte yandan kongreye hazırlık sürecinde 3. bir adayın çıkmasının da sürpriz olmayacağı belirtildi.

ESKİ YOL ARKADAŞINDAN TEPKİ

Öte yandan Demir’in atanmasının ardından, Demir’in belediye başkanlığı için aday adayı olduğu süreçte kendisinin sağ kolu olarak bilinen Osman Tekin’den atanmaya sert tepki geldi.

Tekin, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“Bir partili olarak üzüntü duyduğumu belirmek zorundayım. Beş yıl canla bala yanında çalıştım ve bir yaşadığım olayla işten ayrıldığım bugün atanan Övünç Demir’in ilçe başkanı olarak atanmasından dolayı büyük üzüntü yaşıyorum. Neden üzüntü yaşıyorum? Övünç Demir’in aday olması için çok çalıştım. Adat olmadığında üzüldüm ta ki ekip arkadaşlarımla son toplantıya katılana kadar. Toplantında söz alan Ertan Çelik, ‘İsmail Uygur seçimi kazanırsa bizim siyasi hayatımız biter’ dedi. Ve o an o masada ve ortamda olmamam gerektiğine kadar verdim ve o dakika işi bıraktım. Benimle beraber aynı düşünce içerisinde olan İsmail Özbilek de benimle beraber o ortamda olmama kararı aldı. Ben yine de partimin yanında oldum. Sonrasında duyduklarım ise ailenin ev toplantıları düzenlediğini, adan Yaşar Görmez için çaba sarf ettiği duyduğumda çok üzüldüm. Hele ki hareketin ikinci adamı olan Ertan Çelik’in AK Parti’ye oy verdiğini duyunca iyi ki bu arkadaşlarla yollarımı ayırmışım dedim.”NECLA KIRAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.