TORBALI’DA ÖZEL EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Torbalı Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından düzenlenen toplantıya Torbalı ilçesinde bulunan tüm eğitim yöneticileri katıldı.
Toplantıda yapılan sunuda Torbalı ilçesinde bulunan özel eğitim sınıfları ve bu sınıflarda eğitim gören öğrenciler hakkında bilgiler verildi.

Cafer Tosun’dan Duygulandıran Konuşma

Rehberlik Araştırma Merkezi yetkileri tarafından yapılan detaylı bilgilendirme sunumunun ardından bir konuşma yapan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun duygusal bir konuşma yaptı.

Özel gereksinimli bireylerle ilgili kendi yaşamından örnekler anlatan ve özel bireyler konusunda hislerini belirten Tosun toplum olarak tüm özel insanları koruma ve destek olma sorumluluğu içinde olunması gerektiğini ifade etti.
Göreve başladıkları günden bu zamana dek okullarda özel eğitim sınıfları açılması ve bu sınıfların yaygınlaştırılması için çaba gösterdiklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, “ilçemizde sadece 8 okulumuzda 12 özel eğitim sınıfı varken, şimdi 45 okulumuzda 85 özel eğitim sınıfı var. Bu sınıflarımızın fiziki donanımına ve eğitim kaynak- materyal zenginliğini arttırmak için ayrıca çalışıyoruz. Bu sınıflarda verilen eğitimin kalitesini yükseltmeye çalışıyoruz. Her gecen gün kalitemiz daha fazla artıyor. Ancak bunu yaparken tüm eğitimcilerimizin bize destek olmalarını istiyoruz. Özel gereksinimli bireyleri topluma kazandırmak, onları hayata hazırlamak son derece önemlidir” şeklinde konuştu.torbalı haber necla kıran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.